Pro členy družstva

Zadejte heslo:

Aktuality

Nová sekce pro členy družstva- více -

Sběrné dvory přijímají- více -

Problém s nadměrným odpadem- více -

Opravené dokumenty- více -

Odběr novinek

Váš email:

Kontakt

Havarijní služba
elektro: 603 204 718
topení, voda, plyn: 603 273 826

O nás

Historie Bukova

Bukov, tak jak ho známe nyní, nebyl v minulosti součástí Ústí nad Labem. Podle ústeckého archiváře Vladimíra Kaisra šlo o zcela samostatnou obec. Někde tam, kde je dnes křižovatka zvaná rondel, bylo někde centrum. „Bukov byl k Ústí nad Labem připojen násilně, a to v roce 1939, stejně jako mnoho částí, které byly dříve samostatné,“ vysvětluje Kaiser.
Domy městského typu zde začaly vyrůstat v 80. letech 19. století. Čtvrť, tak jak ji znají Ústečané ještě někdy ze 70. let, zde vyrostla v letech dvacátých minulého století. Jednalo se o klasickou blokovou zástavbu.
Součástí Bukova byla i sportoviště, ta jsou na místech dosud. Stadion zde vyrostl v roce 1924. Nad ním bylo kluziště, z něhož v 50. letech vznikl zimní stadion, který byl nakonec na konci let 60. zastřešen. Další významnou stavbou z 20. let byla vozovna tramvají. Z té je dnes supermarket, ve kterém zůstala unikátně zachována značná část této stavby.
Tvář Bukova se začala měnit v 70. letech, kdy se zde objevily první demoliční stroje. Bouralo se zde postupně. Nejprve přišla na řadu horní část, kde vyrostla kancelářská budova a rondel. Na levé straně Masarykovy ulice budova spojů a pošta. V 80. letech pak přišla řada i na domy, které stály na ploše dnešního staveniště. Jediným objektem, který zde zůstal stát, byla budova školy, která fungovala až do druhé poloviny let devadesátých. I ta byla nakonec stržena.